Stal Mielecvs
Gryf Mielec 2-1 Stal Mielec
I Liga Juniorów Sb 11/05 11:00 Mielec, Warszawska 5gryf Mielec vsGryf
Gryf Mielec-:-Karpaty Krosno
I Liga Juniorów
Śr 15/05 11:00
Mielec, Warszawska 5


Poz. Zespół M PKT
1. Siarka Tarnobrzeg S.A. 6 16
2. Karpaty Krosno 5 13
3. Stal Mielec 7 12
4. Iglopol Dębica 6 10
5. Stal Stalowa Wola P.S.A 5 9
Pełna Tabela
Gryf

Gryf Mielec 3:2 Pogoń Lubaczów

02/06/2018. 18:31

Juniorzy starsi Gryfu Mielec zapewniają sobie awans do grupa „A” 1 ligi podkarpackiej!!

W dzisiejszym dniu nasz zespół na własnym stadionie podejmował drużynę Pogonii Sokół Lubaczów. Wiedzieliśmy, że stawką tego meczu jest możliwość zapewnienia sobie awansu przed ostatnia kolejką. Ponadto wiedząc o ostatnim sukcesie naszych przyjaciółek z Łodzi, chcieliśmy również zagrać to spotkanie właśnie dla nich. Pomimo wagi spotkania każdy był pewny swoich umiejętności i wiedział, że 3 punkty po prostu muszą zostać w Mielcu.

Mecz rozpoczął się dla nas perfekcyjnie. Całkowicie dominowaliśmy rywali i szukaliśmy okazji na szybkie objęcie prowadzenia. Udało nam się to już w 10min kiedy to Mateusz Cholewa doskonale wykorzystał prostopadłe podanie i w sytuacji „sam na sam” dał nam szybkie prowadzenie. 5 minut później do piłki odbitej przez bramkarza, po silnym strzale z dystansu, dobiegł ponownie Mateusz Cholewa i podwyższył wynik spotkania. Po szybkich dwóch bramkach nadal kontrolowaliśmy przebieg gry i stwarzaliśmy kolejne groźne sytuacje podbramkowe. Wydawało się, że nic złego nam się nie może przytrafić a kolejne bramki to tylko kwestia czasu. Niestety w 35min jeden mały błąd w obronie kosztował nas utratę bramki i na przerwę schodziliśmy tylko z jedno bramkowym prowadzeniem.

Druga połowa wyglądała niemal identycznie jak pierwsza. To nasi zawodnicy nadal dłużej utrzymywali się przy piłce i kontrolowali przebieg gry. Niestety przez kolejne błędy to goście strzelili następną bramkę i wyrównali wynik spotkania. Nasz zespół jednak się nie załamał i nadal prowadził swoją grę i szukał okazji do strzelenia kolejnych bramek. Udało nam się to w 60 minucie kiedy to ponownie Mateusz Cholewa wykorzystał świetne prostopadłe podanie od Mateusza Pakłosa i pewnym strzałem dał nam ponownie prowadzenie w tym spotkaniu. Do końca spotkania nasz zespół mądrze utrzymywał się przy piłce i nie pozwalał na wiele rywalom dlatego też mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 3-2.

Wynik ten oznacza, że nasi zawodnicy zapewnili sobie awans za co należą im się gratulacje. To jednak nie koniec obecnego sezonu gdyż wciąż ważą się losy pierwszego miejsca. Nasz zespół na pewno o nie zawalczy za 2 tygodnie kiedy to w ostatniej kolejce sezonu zmierzy się na własnym stadionie z Czarnymi Jasło.

Autor: Pjoter

kontuzje

brak zawieszenia
brak zawieszeń
wsparcie mielec