Pełna Tabela
stal mielec

Wysoka wygrana w derbach!

02/09/2017. 13:53

W dzisiejsze popołudnie nasz zespół zmierzył się w meczu derbowym ze Stalą Mielec. Oba zespoły zebrały to tej pory po 6 punktów, dlatego też mecz ten zapowiadał się niezwykle emocjonująco.

Od samego początku spotkania to nasi zawodnicy dyktowali warunki na boisku. Dominowaliśmy pod każdym względem stwarzając sobie coraz to groźniejsze sytuacje podbramkowe. Na efekty naszej dobry gry nie musieliśmy zbyt długo czekać, ponieważ już w 12min Dawid Cymbor znakomitym strzałem z dystansu pokonał bramkarza Stali. Nasi zawodnicy nie zwalniali tępa i ciągle parli na bramkę rywali. W 20min Mateusz Cholewa po akcji z prawej strony boiska podał w pole karne do Mateusza Pakłosa, który pewnym strzałem podwyższył nasze prowadzenie. Zawodnicy Stali nie potrafili stworzyć praktycznie żadnej składnej akcji i poważnie zagrozić naszemu bramkarzowi. Z kolei naszym zawodnikom w tym dniu wychodziło dosłownie wszystko, gdyż najpierw w 27min a potem w 32min Mateusz Pakłos po raz kolejny wpisywał się na listę strzelców podwyższając nasze prowadzenie i zdobywając tym samym hattricka. Do przerwy Nasza drużyna pewnie i zasłużenie prowadziła 4-0.

Początek drugiej połowy był niemal identyczny jak w pierwszej. Gryfiarze walczyli o każdą piłkę i kreowali sobie grę. Wynik spotkania już w 52min mógł podwyższyć po raz kolejny Mateusz Pakłos jednak jego strzał zatrzymał się na poprzeczce. Wraz z kolejnymi minutami naszym zawodnikom zaczęło brakować sił, dlatego też mecz zrobił się bardziej wyrównany. Mimo to nasi zawodnicy nie chcieli oddawać inicjatywy rywalom, dlatego nadal walczyli o każdą piłkę i stwarzali sobie kolejne sytuacje podbramkowe, lecz w drugiej połowie zdecydowanie brakowało skuteczności. Pomimo dobrej gry całego zespołu po jednej z akcji Stali w 70min nasz bramkarz musiał wyciągać piłkę z siatki. Jednakże ten gol nie zmienił obrazu gry. Nasz zespół nadal próbował grac swoim stylem i stwarzać sobie sytuacje do podwyższenia rezultatu meczu. Niestety w drugiej połowie pomimo wielu dobrych okazji nasi napastnicy nie potrafili już znaleźć drogi do bramki. Zemściło się to na nas w samej końcówce meczu, kiedy to zawodnikom Stali udało się jeszcze zdobyć gola na 4-2.
Nasz zespół w dzisiejszym meczu rozegrał kapitalne spotkanie i wszystkim z osobna należą się wielkie gratulacje. Dominowaliśmy na boisku pod każdym względem i nie pozwalaliśmy praktycznie na nic naszym rywalom. Liczymy teraz na to, że nasi zawodnicy potrzymają taką dyspozycje i w kolejnych meczach zagrają równie efektownie.

Autor: Admin