gryfvs
Przerwa letnia
- - -Resovia Rzeszów vsGryf Mielec
Resovia - Gryf
I Liga Juniorów
Sb 17/08 11:00
Rzeszów


Poz. Zespół M PKT
1. Gryf Mielec 0 0 0
2. Przełom Besko 0 0 0
3. MKS Dap Dębica 0 0 0
4. Stal Mielec 0 0 0
5. Ekoball Sanok 0 0 0
Pełna Tabela
Gryf 110 lat

Obchodzimy 110-lecie klubu!

03/03/2020 21:20

W dniu 21 lutego 2020 roku odbyło się okolicznościowe spotkanie z okazji 110 rocznicy powstania Mieleckiego Klubu Sportowego Gryf Mielec. Prezes Klubu Wacław Soja przywitał zaproszonych gości w osobach: Jacek Wiśniewski - Prezydent Miasta Mielca, Bogdan Bieniek - Przewodniczący Rady Miejskiej Mielec, Wiesław Lada - Wiceprezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, Jerzy Maciejak - Prezes Honorowy MKS Gryf Mielec, Janusz Godek - Dyrektor MOSiR w Mielcu. W tym kameralnym spotkaniu wzięli udział zawodnicy, trenerzy i działacze klubu oraz sponsorzy i przyjaciele Klubu, którzy uchwałą Zarządu Klubu zostali nominowani do wyróżnień i odznaczeń od władz Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej i Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Po oficjalnych powitaniach wiceprezes Klubu - Mirosław Basara wspomniał o ludziach, którzy byli związani z klubem, a którzy odeszli w ostatnich latach do niebieskiej drużyny, m.in. o Prezesach Klubu Janie Krępie, Jerzym Korzępie, trenerze Tadeuszu Lupie i zawodnikach Ryszardzie Mosio ,Tomaszu Chrabąszczu, Ryszardzie Omylanowskim. Zebrani uczcili pamięć tych co odeszli minutą ciszy.

Następnie Mirosław Basara przedstawił historię ostatnich dziesięciu lat klubu, omówił osiągnięcia zawodników sekcji szermierczej i drużyn sekcji piłkarskiej. Przypomniał, że na 100 lecie klubu ukazała się publikacja „100 lat Mieleckiego Klubu Sportowego GRYF na tle historii sportu mieleckiego”. Ta bogato ilustrowana, autorstwa Józefa Witka i Wiesława Madeja, publikacja ukazuje dorobek oraz znaczenie tego najstarszego klubu w Mielcu dla rozwoju sportu miejskiego i wpływu na wychowanie dzieci i młodzieży. Mirosław Basara podkreślił, że w ostatnich latach główny nacisk Klub kieruje na szkolenie dzieci i młodzieży. Sukcesy młodzieżowych zespołów piłkarskich odbiły się szerokim echem, ponieważ awanse juniorów młodszych i starszych do pierwszoligowych rozgrywek na Podkarpaciu to największe osiągnięcie w historii klubu. Znaleźliśmy się w lidze z najlepszy zespołami młodzieżowymi na Podkarpaciu wywodzących się przede wszystkim z piłkarskich SMS. Autorem tych sukcesów jest trener A. Żuraw oraz jego drużyny które prowadził. Po tych sukcesach zarząd postanowił powołać powstanie nowej drużyny trampkarza starszego. Zespół ten trenowany przez młodego trenera K. Zuzla także starał się dotrzymać kroku starszym kolegom co udowodnili w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim.

Także szczególny charakter miało podziękowanie dla zawodników sekcji szermierczej. W imieniu Zarządu zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki za osiągnięcia sportowe na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. Pamiątkowe statuetki otrzymali: Karol Urban, Piotr Urban, Paweł Urban, Maciej Kaźmierski i Szymon Tarachanowicz. Oprócz statuetek zawodnicy otrzymali sprzęt sportowy. Listy gratulacyjne i podziękowania otrzymali rodzice naszych szermierzy: Katarzyna i Bogdan Każmierscy, Aleksandra i Dariusz Tarachanowiczowie i Apolonia i Bogdan Urbanowie. W tym ważnym dniu nasi zawodnicy Piotr i Paweł Urban reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Europy Kadetów w Chorwacji. Twórcą tych sukcesów jest Lesław Lechociński, który w plebiscycie Korsa zdobył tytuł Trenera Roku. Zarząd Klubu skierował wniosek do Polskiego Związku Szermierczego o odznaczenie Pana Lesława Lechocińskiego Platynową Odznaką PZS.

W następnej części spotkania zaproszeni goście otrzymali pamiątkowe statuetki i listowne podziękowania, natomiast odznaczeni: beżowe, srebrne i złote odznaki Honorowe Podkarpackiego Związku Sportowego i brązowe, srebrne i złote odznaki Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Medalem brązowym PZPN odznaczeni zostali Jerzy Maciejak i Marian Kosiński. Odznaki i medale wręczali prezes PZPN w Rzeszowie Wiesław Lada, Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski, Przewodniczący Rady Miejskiej Bogdan Bieniek i Prezes Wacław Soja. Zaproszeni goście pogratulowali członkom i zarządowi Klubu osiągnięć i życzyli kolejnych sukcesów w dalszej pracy na rzecz sportu mieleckiego. Z rąk władz samorządowych klub otrzymał pamiątkową statuetkę z listem gratulacyjnym od władz Podkarpackiego ZPN i PZPN listy gratulacyjne. Osobiste życzenia w liście do władz klubu złożył Prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Zarząd Klubu wręczył również pamiątkową statuetkę dla Piotra Sokołowskiego, który wygrał głosowanie w plebiscycie na „Zawodnik minionego 20-lecia”

Statuetki i podziękowania otrzymali również wyróżniajmy się zawodnicy drużyn młodzieżowych ostatnich lat, tj. Adrian Gumienny, Kuba Golba, Konrad Juszyński i Nikolas Skowron.

Odznaczenia honorowe otrzymali:

Brązowa odznaka Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej: Marcin Babiński, Artur Ciałowicz, Maciej Chmiel, Marek Chrabąszcz, Kuba Golba, Adrian Gumienny, Stanisław Jeż, Dariusz Kucharski, Nikolas Skowron, Tomasz Szady, Leszek Wójtowicz, Grzegorz Występek i Kamil Zuzel.

Srebrna Odznaka Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej: Marek Bąbała, Janusz Białek, Bogdan Bieniek, Dariusz Dymek, Jerzy Działowski, Piotr Gancarz, Tomasz Krępa, Robert Mazur, Andrzej Saj, Piotr Sokołowski, Mieczysław Wdowiarz, Bogusław Węgrzyn, Wiktor Wieczerzak, Włodzimierz Wieczerzak i Arkadiusz Wnuk.

Złota Odznaka Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej: Henryk Jałocha i Lucjan Surowiec

Honorowa Odznaka Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej: Leszek Lichy, Jarzy Węgrzyn

Srebrna Odznaka Polskiego Związku Piłki Nożnej: Agnieszka Sikora Lichy

Złota Odznaka Polskiego Związku Piłki Nożnej: Mirosław Basara, Wacław Soja i Antoni Żuraw

Brązowy Medal Polskiego Związku Piłki Nożnej: Jerzy Maciejak i Marian Kosiński.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym . Dziękujemy władzom związkowym i miejskim, dyrektorowi MOSiR Mielec oraz zarządowi za pomoc i sfinansowanie jubileuszu 110-lecia.

[ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ]

Autor: KZ

kontuzje

brak zawieszenia
brak zawieszeń
wsparcie mielec elektrocieplownia