Stal Mielecvs
Gryf Mielec 2-1 Stal Mielec
I Liga Juniorów Sb 11/05 11:00 Mielec, Warszawska 5gryf Mielec vsGryf
Gryf Mielec-:-Karpaty Krosno
I Liga Juniorów
Śr 15/05 11:00
Mielec, Warszawska 5


Poz. Zespół M PKT
1. Siarka Tarnobrzeg S.A. 6 16
2. Karpaty Krosno 5 13
3. Stal Mielec 7 12
4. Iglopol Dębica 6 10
5. Stal Stalowa Wola P.S.A 5 9
Pełna Tabela
gryf

I Międzynarodowy Turniej Piłkarski - Turniej Niepodległości, zakończony sukcesem!

11/11/2017. 22:00

W dniu 11.11.2017r. w 99 Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę na stadionie Gryfu Mielec odbył się I Piłkarski Międzynarodowy Turniej Niepodległościowy. Oprócz naszego zespołu juniora starszego na turniej przyjechały 2 zespoły Słowackie: FK Svidnik i MŠK Tesla Stropkov, oraz Polska drużyna z województwa lubelskiego BKS „Łada” Biłgoraj.

Turniej był rozgrywany w systemie rozgrywek grupowych. Każdy zespół grał z każdym 2 x po 20 min. Po uroczystym przywitaniu wszystkich zespołów o godzinie 11:00 na boisko przy Warszawskiej 5 wybiegli zawodnicy Gryfu Mielec i MŠK Tesla Stropkov, którzy rozegrali mecz otwarcia. Następnie według ustalonego wcześniej terminarzu zespoły rozgrywały kolejne spotkania aż do godziny 17:00, kiedy to zakończyło się ostatnie spotkanie turnieju pomiędzy MKS Gryf Mielec - 1. FK Svidnik. Podczas rozgrywanych spotkań mogliśmy zaobserwować bardzo wysoka kulturę i bardzo wysoką jakość w grze przyjezdnych zespołów. Wszyscy prezentowali naprawdę wysoki poziom a o wyniku poszczególnych meczy decydowały detale. Dla naszych piłkarzy zagranie z takimi drużynami na pewno było bardzo wartościowym doświadczeniem, które powinno zaprocentować już w najbliższej przyszłości.

Walko o wygraną była naprawdę wyrównana i fascynująca, czemu dowodzi układ w końcowej tabeli. Ostatecznie całe zawody wygrał zespół ze Słowacji MŠK Tesla Stropkov z dorobkiem 7 pkt. Taką sama liczbę punktów uzyskał nas zespół jednak w ostatecznym rozrachunku musieliśmy uznać wyższość zespołu słowackiego, ponieważ uzyskali oni lepszy bilans bramkowy. Na trzecim stopniu podium uplasował się drugi słowacki zespół 1. FK Svidnik zdobywając 3 punkty, a na ostatnim stopniu uplasował się zespół Łady Biłgoraj. Wszystkie zespołu od miejsc 1-3 otrzymały puchar za zajęte miejsca i upominki ufundowane przez Urząd Miasta Mielec.

Wyróżnieni zostali również indywidualnie najlepsi zawodnicy w całym turnieju otrzymując statuetki i nagrody rzeczowe. Najlepszym strzelcem całego turnieju został zawodnik naszego zespołu Sebastian Dereń, który mimo młodego wieku (rocznik 2001) zdobył aż 4 bramki w 3 spotkaniach udowadniając iż ciężką pracą można wiele osiągnąć.
Najlepszym bramkarzem turnieju został zawodnik MKS Tesla Stropkov.
Ciężką decyzją natomiast było dla jury turnieju, wybranie najlepszego zawodnika całego turnieju. Ostatecznie grono zostało zawężone do 2 zawodników - kapitana zespołu MSK Tesla Stropkov i kapitana naszego zespołu Konrada Juszyńskiego. Ostatecznie nagroda trafiła do kapitana zespołu MSK Tesla Stropkov który uzyskał minimalną przewagę głosów nad naszym kapitanem.
Wszystkim wyróżnionym życzymy aby te wyróżnienia były tylko motywacją do dalszej ciężkiej i owocnej pracy która na pewno przełoży się na rozwój piłkarski i dalszą karierę każdego z zawodników.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, bez których ta wspaniała impreza nie mogłaby się odbyć i bez których nie udałoby nam się zafundować tych wszystkich cennych nagród.
Słowa uznania należą się: Przewodniczącemu Komisji ds. sportu urzędu miasta Mielec panu Józefowi Zaskalskiemu,
Kierownikowi Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego Mielec, panu Markowi Kamińskiemu,
Prezesowi Gryfu Mielec panu Wacławowi Soji,
Wiceprezesowi Gryfu Mielec panu Mirosławowi Basarze,
Pani Agnieszce Sikora-Lichy
oraz naszemu trenerowi panu Antoniemu Żurawiowi.

Dziękujemy również bardzo serdecznie za patronat i wsparcie Wiceprezydentowi Miasta Miasta Mielec, panu Janowi Myśliwiec.

To dzięki tym wszystkim ludziom w ten szczególny dla polaków dzień mogliśmy przeżywać niesamowite piłkarskie emocje. Raz jeszcze należą się podziękowania zarówno dla tych osób jak i dla drużyn, które zechciały przyjechać i rywalizować z nami w I Międzynarodowym Turnieju Niepodległościowym.

Mamy nadzieję, że tego dnia wszyscy przeżyli niezapomniane emocje i będą wspominać pobyt w naszym pięknym mieście Mielec jeszcze długo długo. Niżej pokazane są urywki z meczy rozgrywanych podczas turnieju.

Autor: Oliwier

kontuzje

brak zawieszenia
brak zawieszeń
wsparcie mielec