Pełna Tabela
Stal Mielec

Ponowna wygrana w derbach!

14/10/2017. 15:21

W dniu dzisiejszym tj. 14.10.2017r. Odbył się derbowy mecz naszej drużyny ze Stalą Mielec. Wszyscy dobrze pamiętali nasz ostatni dobry występ przeciwko Stali i oczekiwaliśmy, że nasi zawodnicy po raz kolejne pokażą się z dobrej strony i zdobędą komplet punktów.

Mecz od samego początku stał na wysokim poziomie. Dało się zauważyć, że obie ekipy są niesamowicie skoncentrowane na tym spotkaniu i że za wszelką cenę będą chciały go wygrać. Mecz był wyrównany i bardzo intensywny. Oba zespoły szukały swoich okazji podbramkowych, lecz to nasz zespół stworzył więcej groźnych okazji jednak nie potrafiliśmy ich wykorzystać. W końcu w ostatniej minucie pierwszej połowy nasz zespół wyprowadził bardzo dobrą kontrę, w której to Mateusz Pakłos popisał się świetnym rajdem z lewej strony boiska, po czym wyłożył piłkę na 11 metr do Mateusza Cholewy, który pewnie umieścił ją w siatce.

Była to niesamowicie ważna bramka do szatni, która podbudowała naszych zawodników. W przerwie nasi zawodnicy omówili kilka kwestii taktycznych i pewni siebie wyszli na drugą odsłonę. Zawodnicy Stali od samego początku ruszyli do przodu, ponieważ musieli odrabiać straty. Nasz zespół był jednak na to przygotowany i mądrze wyczekiwał okazji do kontrataków. Taki moment nastąpił już w 53min, kiedy to Radek Żmuda wykorzystał błąd obrońcy i pewnym strzałem z pola karnego podwyższył nasze prowadzenie. Dalsze losy meczu to próby odwrócenia wyniku przez Stal i konsekwentna gra naszego zespołu, który dzisiaj rozgrywał bardzo solidny mecz w obronie. Nasi rywale mieli bardzo dobrą okazje do strzelenia bramki kontaktowej w 60min, jednak nasz bramkarz Nikolas Skowron popisał się fantastyczną interwencją broniąc strzał, który leciał w samo okienko naszej bramki. Nasz zespół nie chciał jednak skupiać się tylko na obronie, dlatego cały czas konsekwentnie próbowaliśmy podwyższyć wynik spotkania. Udało nam się to w 70min, kiedy to Kacper Tyrpa po raz kolejny w tym sezonie popisał się fenomenalnym strzałem z dystansu umieszczając piłki przy słupku bramki rywala.Zawodnicy Stali do samego końca szukali choćby jednej bramki jednak nasza obrona dzisiejszego dnia bardzo dobrze utrudniała im ich zamiary. My z kolei pod koniec spotkania mieli jeszcze jedna sytuacje. Po raz kolejny zza pola karnego uderzał Kacper Tyrpa jednak tym razem jego strzał wylądował na poprzeczce. Ostatecznie mecz zakończył się wygrana naszego zespołu 0-3.

Należy pogratulować naszemu zespołowi kolejnego dobrego spotkania. Cieszy nas przede wszystkim świetna gra naszych obrońców w dzisiejszym meczu i mamy nadzieję, że zarówno oni jak i cały zespół utrzymają tak dobrą formę w kolejnych spotkaniach.

Autor: Oliwier

Mateusz Pakłos
Junior Starszy

Napastnik

Konrad Juszyński

Obrońca

Trener: Dziękuję całemu zespołowi za podejście do spotkania i pełną realizację założeń przedmeczowych. Obawialiśmy się trochę tego spotkania ze względu na osłabienie kadrowe w linii obronnej. Jednak drużyna pokazała dużą determinację i wolę walki o kolejne zdobycze punktowe. Gratuluję zespołowi dobrego występu.