Pełna Tabela
gryf

Gryf Mielec - Stal Mielec

21/04/2018. 15:15

Gryf Mielec Po raz kolejny wygrywa w derbowym pojedynku! W dzisiejszym dniu tj. 21.04.2018r. nasz zespół zmierzył się w derbowym starciu ze Stalą Mielec. Nasi zawodnicy chcieli utrzymać dobrą formę z poprzedniego meczu i pokazać swoją jakość lokalnemu rywalowi. Od samego początku spotkania nasz zespół chciał narzucić swój styl gry. Na początku udawało nam się to efektem, czego była zdobyta bramka już w 10min meczu przez nasz zespół. Zdobył ją Mateusz Pakłos silnym uderzeniem z pola karnego. Niestety nie cieszyliśmy długo prowadzeniem gdyż już 5 minut później goście zdołali wyrównać wynik spotkania. Od tego momentu mecz stał się bardzo wyrównany i żadna ze stron nie potrafiła przejąć kontroli nad meczem. Z obu stron były sytuacje podbramkowe, ale ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-1.

W przerwie nasi zawodnicy omówili kilka założeń taktycznych i zmotywowani wyszli na drugą odsłonę spotkania. Po przerwie wraz z upływającym czasem widać było, że nasz zespół przejmuje inicjatywę nad tym spotkaniem. Stwarzaliśmy sobie sytuacje podbramkowe aż w końcu w 70min Radosław Żmuda strzałem głową ponownie dał nam prowadzenie w tym meczu. Od tego momentu zespół Stali przestał istnieć na boisku a nasi zawodnicy kreowali coraz groźniejsze sytuację. Efektem tego były kolejne bramki zdobywane przez nasz zespół. Najpierw w 75min ponownie Mateusz Pakłos po dośrodkowaniu z boku boiska strzałem głową umieścił piłkę w siatce, a wynik meczu w 80min ustalił Mateusz Cholewa, który wykończył sytuacje wykreowana przez Sebastiana Derenia. Trzeba wspomnieć również o incydencie, który miał miejsce na boisku w 85min spotkania. Sfrustrowany zawodnik Stali brutalnym i bezsensownym wślizgiem zaatakował jednego z naszych zawodników narażając go na poważną kontuzję. Ponadto po faulu opluł leżącego na boisku zawodnika. Sędzia oczywiście pokazał zawodnikowi czerwoną kartkę jednak takie zachowania na meczach juniorskich nie powinny mieć miejsca.

Należą się wielkie pochwały dla naszego zespołu, ponieważ rozegrał bardzo dobre spotkanie. Wszyscy pokazali swoje umiejętności i zasłużenie mogli się cieszyć ze zdobytych 3 punktów. Cieszymy się również, że po raz kolejny udało nam się wygrać w prestiżowym derbowym starciu. Wierzymy, że ten wynik natchnie naszych zawodników do równie dobrej gry w kolejnych spotkaniach w trwającym sezonie!

Autor: Oliwier

Mateusz Czachor
Junior Starszy

Napastnik

Trener: Do Ropczyc jechaliśmy tylko w jednym celu, po trzy punkty i to zrealizowaliśmy. Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo bo przeciwnik jest liderem i gra u siebie. Po blamarzu w Pilznie zespół pokazał że ma duże możliwości i chce walczyć o najwyższe cele. Dziękuję drużynie za walkę i gratuluję wygranej.