Gryf

Gryf Mielec 4:2 DAP Dębica

26/05/2018. 14:34

W dzisiejszym dniu tj.26.05.2018r. na własnym stadionie podejmowaliśmy zespół DAP Dębica. Nasz zespół wychodził na to spotkanie tylko z zamiarem zdobycia 3 punktów i każdy był pewny swoich umiejętności.

Nasz zespół dobrze wszedł w to spotkanie. Zawodnicy dominowali na boisku i szukali swoich sytuacji na zdobycie pierwszej bramki. Jednak pomimo naszej przewagi to zespół gości w 20min spotkania wyprowadził jedną akcję, którą bezwzględnie wykorzystał obejmując prowadzenie w tym spotkaniu. Nasz zespół się jednak nie podłamał szukając w dalszym ciągu swoich okazji do zdobycia bramek. Już w 30 minucie spotkania kapitalnym strzałem Głową popisał się nasz pomocnik Sebastian Dereń. Zdobyta bramka dodała nam pewności siebie, bo już w 35min w kolejnej sytuacji pod bramka przeciwnika znów Sebastian Dereń strzelił kolejną bramkę głową przerzucając piłkę nad bramkarzem. Zespół poczuł swa pewność siebie i ze zdwojona siła atakował bramkę przeciwnika, czego efektem była bramka Mateusza Pakłosa zdobyta w końcówce pierwszej połowy, która zakończyła się wynikiem 3-1.

Po przerwie nasz zespół nadal przeważał na boisku i szukał sobie kolejnych szans na podwyższenie wyniku spotkania. Bardzo dobrze w tym okresie rozgrywała piłki druga linia efektem tego była kolejna bramka Mateusza Pakłosa zdobyta po kapitalnym strzale z rzutu wolnego. Niestety 10min później przez nieuwagę i błędy w obronie sędzia podyktował dla gości rzut karny, który został wykorzystany, dzięki czemu nasi rywale zmniejszyli naszą przewagę bramkową. Do końca spotkania nie padły już jednak żadne bramki i mecz zakończył się wynikiem 4-2.

Należy nadmienić, że mecz był rozgrywany w bardzo trudnych warunkach gdyż panowała duża duchota na boisku i widać było ogromne zmęczenie na twarzach zawodników. Trzeba także pogratulować naszym zawodnikom dobrego występu i zdobytych kolejnych 3 punktów. Warto również dodać, że w dzisiejszym spotkaniu po raz pierwszy w naszym zespole zagrało dwóch zawodników z juniora młodszego, dzięki czemu mogli oni nabrać potrzebnego doświadczenia. Gratulujemy zespołowi i liczymy na kolejne udane występy.

Autor: Pjoter