Pełna Tabela
Gryf

Przekonująca wygrana Trampkarzy Starszych w derbach Mielca!

29/04/2018. 14:25

W dniu wczorajszym nasi Trampkarze Starsi podjęli w derbach Mielca zespół APPN Mielec, było to spotkanie które nie wymagało dodatkowej mobilizacji ze strony jednego jak i drugiego zespołu - ponieważ młodzi zawodnicy zdawali sobie sprawę czym są derby. Nasz zespół chciał również po serii pechowych rozgrywek ligowych udowodnić że stać go na dobrą i konsekwentną grę. Pierwsza połowa należała jednak po dużej części do zespołu APPN, który próbował narzucać własny styl gry i szukać korzystnych sytuacji. My również mimo ogromnych problemów kreowaliśmy własne sytuacje które pod koniec połowy zakończyły się bramką Łukasza Laska, który pewnie ruszył w kierunku piłki i pokonał bramkarza APPN.

Po przerwie nasz zespół, po burzliwej rozmowie w szatni, wreszcie ruszył do gry i zaczął przejmować inicjatywę nad spotkaniem, ale to jednak APPN zdołał wyrównać na 1:1. Nie odwlekło się jednak długo i to znów my wyszliśmy na prowadzenie dzięki bramce Łukasza Laska (asysta Kacper Grzelak). Wtedy po naszej bramce na chwilowy okres gry inicjatywę przejął zespół APPN który, znów doprowadził do wyrównania w tym spotkaniu na 2:2. I gdy wydawało się że nie uchronnie spotkanie zmierza ku remisowi pomiędzy oboma ekipami, kolejną świetną akcję przeprowadził nasz zespół i bramkę strzelił Kacper Grzelak (asysta Łukasz Lasek) wyprowadzając nas zespół na prowadzenie 3:2. To wreszcie napędziło nasz zespół do wysokiej gry pod bramką APPN i poskutkowało kolejną bramką zdobytą przez Dominika Zabrzeńskiego (asysta Łukasz Lasek). Takim wynikiem zakończyły się Derby Mielca. Było to niezwykle emocjonujące spotkanie zakończone happy end'em dla naszego zespołu. Warto podkreślić iż na końcowy sukces pracował cały zespół, któremu należą się ogromne brawa.

Trener po meczu: "Było to dla nas niezwykle ważne spotkanie z dwóch względów - pojedynku derbowego i chęci udowodnienia własnej wartości i zdobycia wreszcie kompletu punktów. Zespół Piłkarskich Nadziei był dla nas niezwykle trudnym rywalem który prezentuje mądry styl gry, przez co spotkanie pełne było niezwykłych emocji za co rywalom należą się brawa, że potrafili wspólnie z nami stworzyć świetne widowisko. Mieliśmy trochę obaw po pierwszej połowie w której nie potrafiliśmy pokazać swoje "ja", jednak w drugiej połowie byliśmy zespołem który wreszcie wiedział po co wybiegł na boisko i udało nam się zdobyć komplet punktów. Gratuluję chłopakom zaangażowania i chęci walki w spotkaniu i jestem pełen uznania dla każdego z chłopców od zawodników pierwszego składu po tych na ławce rezerwowych.”

Autor: Admin

Mateusz Czachor
Junior Starszy

Napastnik

Trener: Do Ropczyc jechaliśmy tylko w jednym celu, po trzy punkty i to zrealizowaliśmy. Wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo bo przeciwnik jest liderem i gra u siebie. Po blamarzu w Pilznie zespół pokazał że ma duże możliwości i chce walczyć o najwyższe cele. Dziękuję drużynie za walkę i gratuluję wygranej.