gryfvsdebica

Gryf 3:2 Lubaczów

1 Liga
Junior St.
02.06.2018 | 11:00
Gryf


gryfvsPogoń Sokół Lubaczów
Gryf - Jasło
1 Liga
Juniorów St.
Mielec
16.06.2018 | 11:00
Gryf
1. Gryf Mielec 11 26:16 25pkt
2. Błękitni Ropczyce 11 24:20 19pkt
3. Stal II Mielec 11 24:20 18pkt
4. Pogoń-Sokół.Lub 11 23:23 16pkt
5. Czarni Jasło 11 15:19 12pkt
Pełna Tabela
Gryf

Trampkarze ponownie zwyciężają w derbach Mielca! Bronimy 2 rzuty karne w końcówce spotkania!

30/05/2018. 23:55

W dzisiejsze popołudnie nasz zespół podjął w spotkaniu rewanżowym AP Piłkarskie Nadzieje Mielec, było to spotkanie rewanżowe rozgrywane w ramach 11 kolejki 1 Ligi Podkarpackiej Trampkarzy Starszych. Warunki pogodowe były doskonałe, jedyną przeszkodą dla obydwóch zespołów była bardzo wysoka temperatura powietrza jak i samego nagrzanego boiska.

Nasz zespół wyszedł na spotkanie w pełni zmobilizowany, chcąc rozpocząć spotkanie zgoła odmiennie jak pierwsze rozgrywane w ramach derbów, w którym to nie potrafiliśmy się odnaleźć w początkowej fazie spotkania. Pierwsza połowa spotkania przebiegła pod znakiem wyrównanej i nieco chaotycznej gry ze strony naszego jak i przeciwnego zespołu. Przyczyną na pewno były doskwierające bardzo mocno warunki pogodowe i nie pomagające tego dnia nagrzane sztuczne boisko.

Po przerwie po kilku korektach w ustawieniu, nasi trampkarze ruszyli do gry w II połowie i wykazywali przewagę nad rywalem, czego efektem była bramka Dominika Zabrzeńskiego, który przeniósł piłkę nad bramkarzem drużyny APPN i z pomocą obrońcy drużyny gości wpakował piłkę do siatki dając nam prowadzenie 1:0. Bramka dodała naszemu zespołowi ogromnego animuszu i pewności siebie napędzając coraz to groźniejsze sytuacje pod bramką rywala. Gdy spotkanie zmierzało już do końca i wydawało się że już nic więcej się w nim nie wydarzy, piłkę na połowie boiska przejął Łukasz Lasek zostawiając rywali za plecami, przebiegł pół boiska i wyprowadził nas na prowadzenie 2:0. To był moment pełen mobilizacji, aby nie powtórzyła się sytuacja ze spotkania w Jarosławiu. Odliczaliśmy już ostatnie minuty do końca spotkania, gdy nie fortunną interwencją popisał się w polu karnym nasz obrońca i sędzia wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł zawodnik APPN, uderzył, ale kapitalną interwencją popisał się nasz bramkarz Francesco Trzpis broniąc pewnie rzut karny. Nie zdążyliśmy wyprowadzić akcji z własnego pola karnego i za zagranie ręką naszego obrońcy, sędzia wskazał ponownie na 11 metr. Do piłki podszedł kolejny zawodnik z APPN, uderzył, no i znów kapitalną interwencją popisał się Francesco Trzpis broniąc pewnie kolejny rzut karny w tak krótkim odstępie czasu. Do końca spotkania już nic nie wydarzyło się po jednej i drugiej stronie i nasz zespół znów pewnie pokonał zespół APPN wygrywając 2:0.

Trener po meczu: "Po poprzednim spotkaniu, które bardzo dużo razy analizowaliśmy, chcieliśmy wyjść jako zespół pewny siebie i wiedzący co chce osiągnąć po 70 minutach spotkania. Pogoda nam jak i zawodnikom APPN tego dnia nie pomagała bo warunki były bardzo ciężkie ze względu na wysoką temperaturę i nawierzchnię która całą tą temperaturę chłonie i oddaję ją z podwójną siłą gorąca. Zdawaliśmy sobie sprawę już przed spotkaniem że zespół APPN to zespół poukładany piłkarsko i mający również ogromne ambicje co do dzisiejszego spotkania, to nas dodatkowo motywowało. W pierwszej połowie w naszym zespole było sporo chaosu, ta gra nie wyglądał tak jakbym sobie życzył, jednak korekty które zrobiliśmy w trakcie przerwy pozwoliły nam się otworzyć na większy porządek w grze, czego efektem były 2 zdobyte bramki. Cieszy mnie postawa całego zespołu który wreszcie zagrał konsekwentnie i mądrze spotkanie. Końcówka wprowadziła sporo nerwowości w cały nasz zespół, włącznie z ławką rezerwowych ze względu na podyktowane 2 rzuty karne, jednak wreszcie pokazał Francesco na co go stać pewnie wyciągając obydwie jedenastki. Jest to na pewno mecz z kategorii które będziemy wspominać bardzo długo ze względu na dramaturgię końcową, 2 wybronione rzuty karne w końcówce spotkania przez Francesco, który na pewno zapamięta takie chwile do końca życia i będzie je zawsze bardzo miło i wiele razy wspominał. Cieszę się bo praca z tym zespołem daje wiele powodów do satysfakcji z postępów które ten zespół robi. Życzę tylko sobie aby zawsze takie zaangażowanie kierowało tym zespołem a o resztę się nie musimy martwić. Gratuluję wszystkim ogromnego zaangażowania, konsekwencji w tym spotkaniu i cieszę się że możemy przeżywać wspólnie tak wspaniałe chwile.

Autor: Admin

Konrad Juszyński
Junior Starszy

Obrońca

Trener: Było to ostatnie spotkanie w tym sezonie. Drużyna podeszła do niego na zupełnym luzie i pokazała bardzo fajną grę. Wygraliśmy ligę choć nie było to wcale tak łatwe.Dziękuję całemu zespołowi za spędzony razem czas i osiągnięcie założonych celów. Przed nowym sezonem i zespołem dużo pracy ale mają czas aby się do niego dobrze przygotować. Teraz czas na odpoczynek więc życzę wszystkim udanych wakacji.
kontuzje

brak zawieszenia
brak zawieszeń
1. Mateusz Pakłos Juniorzy S. 17
2. Sebastian Dereń Juniorzy S. 13
3. Mateusz Cholewa Juniorzy S. 12
4. Dawid Cymbor Juniorzy S. 7
5. Kacper Grzelak Tramp. S. 7
6. Radosław Żmuda Juniorzy S. 6
7. Łukasz Lasek Tramp. S. 6
wsparcie mielec